Basir Çollaku: Eshtë arrestuar edhe Isaraj, por mbahet e fshehur

Basir Çollaku: Eshtë arrestuar edhe Isaraj, por mbahet e fshehur

08:36, 22/10/2018

Gazetari Basir Çollaku përmes një postimi në facebook denoncon një tjetër arrestim që ka ndodhur gjatë ditës së djeshme ku u ndaluan dhe 2 ish deputetë të Partisë Socialiste, Arben Çuko dhe Arben Ndoka.

Çollaku shkruan se është arrestuar dhe vëllai i Arben Isarajt, Drejtorit të  Përgjithshëm të Shërbimeve të Transportit Rrugor por kjo mbahet e fshehur. 

Ja postimi i plotë i gazetarit

 "Isaraj arrestim qe mbahet fshehur.. ?!?!

Dite arrestimesh qe njoftohen me buje por ka dhe nga ato ndalim-arrestimet qe mbahen pak fshehur nga Forca e Ligjit.

A eshte arrestuar dje ne Tirane, Altin Isaraj (vellai i Arben Isarajt) per armembajtje pa leje dhe 0.6 gram kokaine?!?!?

A eshte derguar per mase sigurie arrest me burg kerkesa e prokurorise?!?! A e kane mbajtur fshehur policia sepse ka qene nderhyrje e madhe ??!.

A ka nderhyrje per ta kthyer ne detyrim paraqitje me pretekstin se eshte i semure??!?!

A ka pasur sukses nderhyrja ne prokurori ndonese ajo kerkon arrest me burg?!?!

A ka pasur dhe ndalime te tjera te ngjashme keto dy muaj dhe eshte kerkuar detyrim paraqitje ?!?!

A ka gjykates ish drejtues ne drejtesi per te bere nder Isarajt??"

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco