'Blen' prangat e veta me 10-mijë lekëshin që i dha policit rrugor

'Blen' prangat e veta me 10-mijë lekëshin që i dha policit rrugor

12:12, 11/10/2018

Policia e Pogradecit e ka arrestuar menjëherë një 26-vjeçar nga Senishta e Pogradecit,  Nevrus Allën, që i afroi 10 mijë lekë ryshfet policit rrugor.

Ja ç'njoftoi Policia" "Arrestimi i tij u bë pasi, ky shtetas është kapur nga shërbimet e Policisë Rrugore duke drejtuar një motoçikletë pa targa, pa leje drejtimi dhe për të shmangur masën administrative, iu ka ofruar punonjësve një kartëmonedhë me vlerë 1000 lekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprat penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” parashikuar nga nenet 244 dhe 291 i Kodit Penal."

 

# # # 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment