Vazhdojnë arrestimet në Rinas, një tjetër polic në pranga. Emri

Vazhdojnë arrestimet në Rinas, një tjetër polic në pranga. Emri

22:36, 21/09/2018

Ne vijim te operacionit, SHÇBA ka ndaluar ne oret  e mbremjes edhe 1 punonjes policie dhe 1 shtetas turk, per korrupsion aktiv dhe efektivi si i akuzuar per dhenie ndihme per kalim te paligjshem dhe shperdorim detyre.

Te ndaluarit jane:

- Gazmir Dega, punonjes policie ne Komisariatin nr 1 ne Tirane

- Servet Aksoy, 44 vjeç, nga Turqia.

Me heret, ne kuader te ketij operacioni eshte arrestuar ne flagrance nje kontrollore e Komisariatit Rinas pasi dyshohet se lejoi kalimin e paligjshem te 7 shtetasve turq.

Hetimet po vijojne.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco