VIDEO/ Nuk ndalojnë emigrantët, kapen 20 në Korçë

VIDEO/ Nuk ndalojnë emigrantët, kapen 20 në Korçë

12:19, 10/08/2018

Janë kapur 20 refugjatë në fshatin Trestenik, Vishotice dhe Braçaj të Korçës.

Mësohet se mes refugjatëve ka ferma dhe fëmijë si dhe janë me shtetësi siriane, irakiane dhe palestineze.

Bëhet me dije se shtetasve u janë marrë deklaratat në Drejtorinë e Kufirit dhe Migracionit.

Refugjatët janë nisur drejt qendrës se azilkërkuesve në Tiranë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment