Vdes një grua në plazhin e Velipojës

Vdes një grua në plazhin e Velipojës

12:03, 10/08/2018

Një grua rreth 70 vjeçe ka vdekur në Velipojë.

Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë mbërritur rojet bregdetare të një biznesi në afërsi.

Por ambulanca ka vonuar më shumë se 30 minuta dhe kjo ka bërë që gruaja të ishte pa puls në momentin që mbërritën bluzat e bardha!

Fatkeqësisht e moshuara ka ndërruar jete.

Sipas të dhënave pushuesit kanë njoftuar urgjencën e Shkodrës dhe jo qendrën Shëndetësore në Velipojë, çka ka sjellë dhe vonesën e ambulancës.

Nuk ka ende një informacion zyrtar nga policia e Shkodrës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku10/08/2018 12:54

A nuk mundet me organizue që telefonata për ndihmë ti xhirohet në çast edhe qendrës më të afërt me vëndndodhjen e rastit urgjent? Jo më kot po degjenerohen tërë shërbimet e shëndetësisë, qëllimi është ti jepet e tërë shëndetsia me konçesion PPP Vilma Nushit. Kjo ministre është zgjedhur nga zullapi posaçërisht për trashësinë e saj për ta përdorur si vegël qorre në zullumet e shëndetësisë.

Shto koment