Sërish termet, ja ku ishin lëkundjet gjatë natës

Sërish termet, ja ku ishin lëkundjet gjatë natës

09:45, 17/07/2018

Prej disa ditësh, Shqipëria është goditur nga disa lëkundje toke. Kështu, edhe përgjatë natës janë ndjerë lëkundje në Vorë, Fier dhe në Vlorë.

Tërmeti i parë është regjistruar në orën 01:41 në Vermik të Vlorës, me magnitudë 1.8. Ndërkohë i dyti u shënua në orën 01:41 në Fier me magnitudë 2, për t’u pasuar me një tjetër në Vorë, në orën 02:24.

Ky i fundit ishte me magnitudës 1.8. Nga tërmetet nuk ka pasur dëme materiale.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment