Eksplozivi në Patos, në makinën e një mësueseje. Ja çfarë deklaroi në polici

Eksplozivi në Patos, në makinën e një mësueseje. Ja çfarë deklaroi në polici

16:09, 16/04/2018

Një shpërthim i fuqishëm me eksploziv është shënuar sot në Patos në orët e para të mëngjesit.

Burimet bëjnë me dije se makinës së cilës iu vu eksplozivi është në pronësi të  Eriselda Agalliut, mësuese tek shkolla e mesme ‘Zhani Ciko’.

Mësohet se deri tani nuk ka asnjë motiv apo autor të dyshuar. Gjatë marrjes së deklarimeve ajo është shprehur se nuk ka konflikt me askënd.

Tritoli ka shpërthyer në orën 1:30, kur ajk dhe djali i vogël 5 vjeçar kanë qenë në gjumë.

Ngjarja ndodhi në lagjen “1 Maj”, në orët e para të mëngjesit të sotëm. Si si pasojë e shpërthimit, është djegur pjesërisht mjeti tip “Nissan”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment