FOTO/ Çfarë aksidenti i frikshëm, shqiptari dhe dy italianët përfundojnë në ...

FOTO/ Çfarë aksidenti i frikshëm, shqiptari dhe dy italianët përfundojnë në ...

10:42, 16/04/2018

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Itali, ku një shqiptar dhe dy italianë ishin duke udhëtuar me një ‘Ford Fiesta’ në Torino.

Siç shkruajnë mediat italiane, makina e tyre është shkatërruar, e fatmirësisht 3 të rinjtë që ishin duke udhëtuar me të, kanë pësuar plagosjen të lehta.

Të rinjtë të moshave, 22, 24 dhe 25 vjeç po udhëtonin në Foglizzo kur ndodhi aksidenti. Makina e tyre do të dilte nga rruga rreth orës 21:00 të mbrëmjes dhe do të përfundonte në një fushë, për tu ndaluar 100 metra më tutje.

Është dashur edhe ndërhyrja e zjarrfikësve për të nxjerrë makinën nga fusha. Tre të rinjtë janë dërguar në spital, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka nisur hetimet në lidhje me ngjarjen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment