Gjendet predhë e Luftës II Botërore në rrugën e Voskopojës, rrethohet zona Foto arkiv: punime rrugësh në Voskopojë

Gjendet predhë e Luftës II Botërore në rrugën e Voskopojës, rrethohet zona

14:54, 13/03/2018

Një predhë e vjetër e Luftës II Botërore është zbuluar nga punëtorët që kryenin punime në rrugën e Voskopojës.

Predha ka përmasa të mëdha dhe policia ka rrethuar menjëherë zonën.

Si zakonisht në këto raste, priten xhenierët që kryejnë shpërthimin.

Gjetja e të tilla municioneve të vjetra nuk është e rrallë në Shqipëri.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment