FOTO-EMRAT/ Kapet mbi 250 kg drogë, 2 trafikantë shqiptarë në pranga

FOTO-EMRAT/ Kapet mbi 250 kg drogë, 2 trafikantë shqiptarë në pranga

18:30, 17/02/2018

Tre persona, mes tyre dy shqiptarë janë arrestuar këtë të shtunë nga karabinierët e Leçes, që kanë sekuestruar mbi 250 kg marijuhanë, raportojnë mediat lokale.

Renato Uku, 36 vjeç, me banim në Certaldo (në provincën e Firences) dhe Oltion Proko, 29 vjeç, i cili rezulton lindur dhe banues në Vlorë, janë shqiptarët e arrestuar.

ImageRenato Uku

Ndërsa personi i tretë i arrestuar është një 43-vjeçar italian nga Brindisi, Salvatore Lograno.  

ImageOltion Proko

Droga u gjet në një makinë me të cilën lëvizte italiani para se të ndalohej efektivët, dhe dy banesa. 

Droga e sekuestruar

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tani17/02/2018 20:35

Operacioni forca ligjit . Hahahaha

Shto koment

Denonco