Gazetari zbulon planin: Një biznesmen po ble pronat rreth Teatrit Kombëtar...

Gazetari zbulon planin: Një biznesmen po ble pronat rreth Teatrit Kombëtar...

23:37, 14/02/2018

Godina ekzistuese e Teatrit Kombëtar do të shembet për t’u rindërtuar, gazetari Arian Çani është shprehur skeptik me një projekt të tillë me arsyen se rreth tij do të ndërtohen kulla.

“Rreth teatrit do të prishen të gjitha godinat për të ndërtuar kulla, janë shumë metra katrorë. Atje do të ndërtohet”, deklaron Çani në studion e Tv Klan.

Ai theksoi se artistët janë të shqetësuar, pasi po shohin se një biznesmen është duke ardhur vërdallë për të blerë prona dhe ndjehen të frikësuar. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment