700 mijë euro drogë, arrestohet 52 vjeçari

700 mijë euro drogë, arrestohet 52 vjeçari

14:04, 14/02/2018

Serish drogë shqiptare në Itali, sipas njoftimeve të mediave një tjetër operacion i sukseshëm i policisë italiane ka çuar në sekuestrimin e një sasie të madhe marijuane dhe në vënien nën pranga të një shqiptari, shkruan SYRI.net.

Njoftohte se policia italiane e qytetit të Riminit ka arrestuar një 52 vjeçar shqiptar me akuzën e trafikut të drogës. Në makinën e tij u sekuestruan 65 kg marijuanë e konfeksionuar në 49 pako. Vlera e drogës do të sillte një përfitim prej 700 mijë euro.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment