Marku nis hetim disiplinor për Dritan Ginën

Marku nis hetim disiplinor për Dritan Ginën

13:49, 14/02/2018

Nis hetimi disiplinor për Prokurorin Dritan Gina, ish drejtues i komanduar i Pokurorisë së Elbasanit. Ai u shkarkua pak kohë më parë ngë Prokurorja e Përgjitshme Arta Marku duke i ndërprerë atij emërimin si I komanduar në këtë prokurori dhe duke e caktuar në detyren ku ka qëne me parë ne prokurorinë e Tiranës.
Sipas burimeve të prokurorisë hetimi disiplinor pritet të përfundojë me 13 Mars.
Nje ditë më parë edhe bashkshortja e Ginës duhet të përballej në gjygj me prokuroren Marku për ajo nuk është paraqitur, Rovena Gashi e ka kundërshtuar largimin e saj nga posti në Prokurorinë e Pergjitheshme.
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment