Zbardhet vendimi i gjykatës që çoi në pranga 2 ish-drejtorët e Rrugëve dhe 4 biznesmenë

Zbardhet vendimi i gjykatës që çoi në pranga 2 ish-drejtorët e Rrugëve dhe 4 biznesmenë

09:57, 02/02/2018

Zbardhet vendimi gjykatës, i cili çoi në pranga ish-Drejtorët e Përgjithshëm të Rrugëve, Dashamir Xhikën.

Akuza ndaj tyre është 'shpërdorim detyre'. Në pranga ranë edhe 4 administratorët e shoqërive që sistemuan dhe asfaltuan rrugën e Gjinarit: 

Rexhep Tarba, mbikëqyrësi i punimeve, Agron dhe Kujtim Hysa si dhe Rezarta Bokçiu, në arrest shtëpie.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment