Greqi, shkatërrohet grupi i drogës, drejtohej nga një shqiptar i dënuar

Greqi, shkatërrohet grupi i drogës, drejtohej nga një shqiptar i dënuar

15:10, 25/01/2018

Një operacion antidrogë është zhvilluar në Greqi ku janë arrestuar 4 shqiptarë dhe katër grekë. Mendohet se këta vepronin si një grup i strukturuar në trafikun e drogës dhe i gjithë grupi drejtohej nga shqiptarët.
Janë sekuestruar një sasi droge dhe kapoja e grupit është një shqiptar 27 vjeç i denuar me 10 vjete për trfaik droge dhe më parë për tetnativë vrasjeje.
Nga kontrolli në shtatë banesa janë sekuestruar 105 kg kanabis, celularë, makina dhe një sasi eurosh.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco