Drejtori i ri i Policisë, hapet konkursi për gradën ‘Drejtues i Parë’

Drejtori i ri i Policisë, hapet konkursi për gradën ‘Drejtues i Parë’

16:18, 12/01/2018

Policia e Shtetit prej ka nxjerrë një urdhër për hapjen e konkursit që mundëson marrjen e gradës “Drejtues i Parë”. Gradë i duhet çdo kandidati për t'u zgjedhur Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit.

Në konkursin e hapur me urdhër të drejtorit të komanduar të Policisë Rebani Jaupi, theksohet se janë 5 vende të lira për gradën “Drejtues i parë”. Konkursi do zhvillohet nga Akademia e Sigurisë dhe deri në datën 16 janar aplikuesit duhet të dorëzojnë dokumentacionin për të fituar gradën.

Pas dorëzimit të dokumentacionit në datën 16 janar, pritet që brenda dy javësh të shpallen fituesit.

Deri më tani, për Drejtor të Policisë së Shtetit përfliten disa emra.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

laureta12/01/2018 21:11

Po pse ore nuk paska oficer me kete grad ne polici. Ka plot por duan tja japin ndo njerit dhe pastaj ta emrojn. Turpe i madhe, nese dhe Xhafa ndjek dhe kete formr perzgjedhje. Do I sygjeroja qe te kerkoj listen e oficerve me kete grad dhe primare te ket karrjeren kontributet dhe figuren.

Shto koment