Iku me barrelë nga Shqipëria, persona të panjohur i dhunojnë pronën…

Iku me barrelë nga Shqipëria, persona të panjohur i dhunojnë pronën…

17:48, 14/11/2017

Prona e biznesmenit libanez Fad Mitri në Gjirin e Lalzit po tentohet të grabitet apo të përvetësohet.

Një grup personash të paidentifikuar ende janë futur në pronën e tij dhe kanë kërcënuar rojen private.

Ngjarja nuk është bërë publike ende nga policia, raporton Lapsi.al

Fad Mitiri ishte duke ndërtuar një resort turistik në Gjirin e Lalzit, por ai u dhunua nga persona të ponjuhur dhe pas kësaj ngjarje u detyrua të largohej nga Shqipëria.

Pamjet e largimit të tij me barrelë nga Rinasi ishin mesazhi më i keq për çdo investitor të huaj që kërkon të bëjë biznes në vendin tonë.

Dyshimet janë se pas saj fshihet mafia e tokave në bregdet, që donte t’i merrte tokën investitorit libanez.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment