Tahiri e pranon: Po kam udhëtuar me makinë ‘Audi’ edhe pasi ua shita Habilajve, ja arsyeja

Tahiri e pranon: Po kam udhëtuar me makinë ‘Audi’ edhe pasi ua shita Habilajve, ja arsyeja

21:44, 19/10/2017

Pas përfshirjes së tij në një skandal pas përgjimeve të trafikantëve të drogës dhe implikimin e emrit të tij, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka folur për herë të parë për faktin se pse ka udhëtuar sërish me “Audin” që ua kishte shitur Habilajve.

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ Tahiri tha se kishte udhëtuar me këtë mjet 2-3 herë gjatë kohës që ishte me pushime me familjen e tij. 

Ai ka hedhur poshtë faktin se bashke me te ka udhetuar edhe Artan Habilaj, qe sipas prokurorise ka prova filmike. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

TIRANA20/10/2017 08:27

Kush ta jep hua makinen?? Dhe drogaxhinjte!!! Po vete neser po ja kerkoj nje xhiro nje drogaxhiu mercedesin sport 450 kuaj fuqi!! Ta provoje nje here xhan!!

t20/10/2017 06:15

Perdorimi i makines edhe pasi e ka shitur eshte alibi per habilajt,sepse policete vazhdonin te mos e kontrollonin meqe ate e perdorte akoma ministri

Alb19/10/2017 22:01

Po ky thot nuk i njoh, pastaj thot qe pasi ja shita ja u mora prap, por serisht nuk i njoh

Shto koment