Shifrat tronditëse: Shqipëria, e para në Botë për konsum kokaine!

Shifrat tronditëse: Shqipëria, e para në Botë për konsum kokaine!

18:00, 19/10/2017

Prestigjiozja “Telegraph” jep një të dhënë tronditëse lidhur me konsumin e kokainës në Shqipëri.

Siç raporton media britanike, shqiptarët janë të parët në botë për konsumin e kokainës. Të dhënat e fundit janë marrë nga Zyra e OKB për Krimin dhe Drogën.

Sipas këtyre të dhënave, 2.5 përqind e popullsisë nga mosha 16 deri në 64 vjeç në Shqipëri konsumon kokainë. Pas nesh vijnë skocezët, më pas amerikanët.

Image

Ndiqni më poshtë listën me 20 vendet që konsumojnë më shumë kokainë.

LISTA

Shqipëria- 2.5 përqind e popullsisë e konsumon

Skocia – 2.34

SHBA – 2.3

Anglia – 2.25

Spanja – 2.2

Australia – 2.1

Uruguaj – 1.8

Kili – 1.73

Holanda – 1.6

Irlanda – 1.5

Kanada – 1.46

Aruba – 1.3

Bermuda – 1.3

Gana – 1.1

Italia – 1.1

Franca – 1.1

Izraeli – 1.07

Islanda – 1.06

Kosta Rika – 1.06

Luksemburg – 1.04

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Krist19/10/2017 20:25

Komentues te nderuar,raporti i OKB tregon se perdorimi i kokaines, behet prej 2,5 % e popullsise,nuk thote se shqiperija kosumon 2,5% te kokaines.Konsumi i madh qe ju tregoni,per Ramen ne vacanti dhe rilindasit te teresi,mund te ndikoje ne rritjen e sasise se konsumuar te kokaines.

Dapi19/10/2017 18:40

Do bi me siguri tani qe do fusin sajen nburg..me fut ene ramen shkojm nven tfunit.

kokministri19/10/2017 18:39

joooo ska mundesi por pin kryeministri shume e rrit perqindjen e shqiptarve, o zoti kryeminister lere ate mut se na felliqe na e more ftyren

Daj Jaku19/10/2017 18:35

Konsumon EDrama me ridhjerjen e tij sa për një qytet. Provoni të analizoni shkarkimin e ujrave të kryeministrisë, të parlamentit, të selisë së PS, të sarajeve në Surrel dhe do të habiteni për për përmbajtjen e kokainës.

Shto koment