'Të vijnë këtu Veliaj dhe Nikolla ose ne të dy do të hidhemi nga vinçi'

'Të vijnë këtu Veliaj dhe Nikolla ose ne të dy do të hidhemi nga vinçi'

08:54, 18/10/2017

Më në fund, Ferdinand Saraçi dhe Teuta Gjinollari, çifti që ka humbur në një vinç në Tiranë dhe kërcënon të vetëvritet, ka bërë të ditur kërkesat e veta: dëmshpërblim për vitet e burgut dhe "të vijnë këtu, tek Pallati i Kulturës, kryebashkiaku Erion Veliaj dhe ministrja Lindita Nikolla" kanë kërkuar ata në negociatat me Policinë.

"Apeli ynë i parë nuk u dëgjua", deklaroi Teuta Gjinollari, e cila vuri në dukje, gjendjen e vështirë ekonomike.

Në një intervistë për Report tv, Gjinollari tregoi se kishte dy fëmijë të vegjël dhe jetonte në kushte të mjera, pa mundësi t'u blinte ushqime, veshje, libra.

"Nuk e kërkojmë vetëm për vete, por për gjithë bashkëvuajtësit tanë," tha ajo/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment