Borrell dorëzon raportin për mundësinë e heqjes së masave ndaj Kosovës

Borrell dorëzon raportin për mundësinë e heqjes së masave ndaj Kosovës

14:50, 18/06/2024

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dorëzuar tek shtetet anëtare të BE-së raportin e tij për mundësinë e heqjes se masave Kosovës. Këtë e konfirmoi zëdhënësi i Borellit, Peter Stano.

Nuk dihet përmbajtja e raportit dhe nëse shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell ka rekomanduar në të heqjen e masave, shkruan RTK.

Ajo çfarë dihet në këtë moment është se nesër ambasadorët e shteteve anëtare të BE-së, do të diskutojnë për raportin në fjalë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco