Haradinaj: Vendimi për themelimin e Ushtrisë, trashëgimi e brezit të UÇK-së

Haradinaj: Vendimi për themelimin e Ushtrisë, trashëgimi e brezit të UÇK-së

17:16, 12/06/2024

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova duhet të angazhohet për anëtarësim në NATO.

Haradinaj e quan trashëgimi të brezit të UÇK-së vendimin për themelimin e Ushtrisë.

“Vendimin për themelimin e Ushtrisë së Kosovës e konsideroj trashëgimi të brezit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Tani duhet të angazhohemi për anëtarësim në NATO. Djemtë e vajzat më të mirë janë në Ushtrinë dhe Policinë tonë. Më bëtë krenar!”, ka thënë Haradinaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco