VIDEO/ Pamjet si e braktisin shokun e tyre të plagosur, terroristët serbë

08:58, 01/10/2023

Një video e cila më parë nuk ishte publikuar dhe ka të bëjë me sulmin terrorist në Banjskë të veriut, është bërë virale në rrjetet sociale.

Në të shihen pjesëtarët e grupit terrorist serbë që po iknin nëpër një zonë malore, pas ndërhyrjes të Policisë së Kosovës.

Në pamjet që janë bërë virale, shfaqin katër pjesëtarë serbë të këtij grupit terrorist, që në një moment e braktisin mikun e tyre të plagosur, duke e lënë të vetëm në pyll.

Është interesant fakti se, ata në asnjë moment nuk e ndihmojnë shokun e tyre, duke dhënë gjithçka nga vetja që ta shpëtojnë veten ndërsa ai qëndron i shtrirë në pyll.

Kujtojmë që një javë më parë në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, ka ndodhur një sulm nga një grup terrorist serb, ku si pasojë humbi jetën një pjesëtar i Policisë së Kosovës dhe një tjetër u plagos.

E në anën tjetër, pas intervenimit të Policisë së Kosovës, tre nga serbët e armatosur janë vrarë. Lidhur me këtë sulm edhe vetë kreu i këtij grupi Millan Radoiçiq, e ka marrë përgjegjësinë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco