Sveçla: Grupi terrorist në Kosovë mori armë me firmë nga shteti i Serbisë

Sveçla: Grupi terrorist në Kosovë mori armë me firmë nga shteti i Serbisë

11:57, 28/09/2023

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka publikuar një tjetër provë se grupi i terroristësve serbë që kryen vrasje në veri të Kosovës, ishte i mbështetur nga shteti i Serbisë.

"Shtohen një pas një dëshmitë e lidhjes zyrtare mes shtetit të Serbisë dhe grupit terrorist që kreu vrasjen e policit Afrim Bunjaku dhe përgatitjen e aksionit kundër rendit kushtetues me qëllim destabilizimin e Republikës së Kosovës,- shkroi Sveçla në Fb.

"Ky dokument është vërtetim që ushtria e Serbisë i ka dhënë grupit me rastin e dorëzimit të lansuesit të granatave, që më pas u zu nga Policia e Kosovës në aksionin e 24 shtatorit.

Atë që e kemi deklaruar në vazhdimësi tash po e mbështesim edhe me fakte e dokumente të pakontestueshme se shteti i Serbisë mbështet këto grupe terroriste politikisht, financiarisht, logjistikisht."
Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco