Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

17:44, 22/09/2023

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të vendit, për të cilat u shpreh i tronditur.

Hovenier tha se i dënon këto akte dhune, teksa u bëri thirrje “autoriteteve të kryejnë një hetim të plotë dhe të nxjerrin autorët para drejtësisë”.

Kujtojmë se një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmë në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut.

Sipas ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçla, mjeti shpërthyes ishte një granatë dore ushtarake serbe.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco