Osmani takon Biden në SHBA

Osmani takon Biden në SHBA

13:38, 21/09/2023

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Osmani ka publikuar foton në Facebook, teksa shihet se të dy presidentët mbahen dorë për dore me njeri-tjetrin.

Për presidenten, ky është një mesazh se aleanca mes dy vendeve është e fortë dhe e përjetshme.

“Aleanca e lirisë. Aleanca e përjetshme”, ka shkruar Osmani sipër fotografisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco