Osmani publikon FOTO-n me Clinton dhe Clark: Dy heronj, një histori, Kosova në mes

Osmani publikon FOTO-n me Clinton dhe Clark: Dy heronj, një histori, Kosova në mes

15:07, 19/09/2023

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Osmani gjatë qëndrimit në SHBA ka zhvilluar disa takime të rëndësishme, së fundmi presidentja ka takuar ish presidentin e SHBA-së, Bill Clinton dhe ish gjeneralin e NATO-s, Wesley Clark.

“Dy heronj, një histori, Kosova në mes”, ka shkruar presidentja sipër fotografisë së publikuar.

Osmani ka takuar edhe liderë tjerë ndërkombëtarë dhe gjithashtu edhe shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë në New York. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco