210 milionë euro për qiranë e burgjeve në Gjilan: Qeveria vendos për marrëveshjen me Danimarkën

210 milionë euro për qiranë e burgjeve në Gjilan: Qeveria vendos për marrëveshjen me Danimarkën

14:02, 07/06/2023

Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin për Ratifkimin e Traktatit ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Mbretërisë së Danimarkës për shfrytëzimin e Institucionit Korrektues në Gjilan me qëllim të ekzekutimit të dënimeve daneze.

Kështu është bërë e ditur në mbledhjen e qeverisë së Kosovës të mërkurën.

Projektligji është votuar me të gjitha votat pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim.

Kosova përfiton 210 milionë euro nga qiraja e burgjeve për të burgosurit danezë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco