Policët në veri të Kosovës po shërbejnë me orare të gjata dhe mungesë te veshjeve të posaçme

Policët në veri të Kosovës po shërbejnë me orare të gjata dhe mungesë te veshjeve të posaçme

20:12, 06/06/2023

Disa policë të Kosovës, që janë duke shërbyer në pjesën veriore të vendit, thonë se u duhet të punojnë me orare të gjata, ndërkohë që nuk kanë as uniforma adekuate dhe as veshje të ngrohta.

Ata folën për REL-in në kushte anonimiteti.

“Mua personalisht më ka rënë të qëndroj 72 orë pandërprerë”, tha njëri prej tyre.

Situata në veri të Kosovës është tensionuar që më 26 maj, kur kryetarët shqiptarë të komunave me shumicë serbe atje morën detyrën, përkundër rezistencës së banorëve lokalë./REL 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco