NATO mirëpret vendosjen e ushtarëve turq në Kosovë

NATO mirëpret vendosjen e ushtarëve turq në Kosovë

17:47, 03/06/2023

Komanda e Forcave të Përbashkëta Aleate në Napoli e cila i shërben Aleancës së NATO-s përmes përgatitjes, planifikimit dhe kryerjes së operacioneve ushtarake, e ka mirëpritur vendosjen e Batalionit Rezervë Operacional të Turqisë në Kosovë për ta përforcuar KFOR-in.

JFC Napoli ka shkruar në Twitter se po monitoron nga afër situatën dhe se KFOR-i mbetet i përkushtuar në ndërtimin e një mjedisi të sigurt në Kosovë.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco