FOTO/ Forca të shumta policore në Ibër të Mitrovicës, prezentë edhe karabinierët italianë

FOTO/ Forca të shumta policore në Ibër të Mitrovicës, prezentë edhe karabinierët italianë

16:16, 10/12/2022

Forca të shtuara të Policisë së Kosovës, si dhe karabinierët italianë, tashmë kanë rritur prezencën mbi urën kryesore të Ibrit në Mitrovicë.

Alarmi që është aktivizuar që në orën 15:00 vijon të dëgjohet ende, raporton Kosova Press.

Mësohet se serbët kanë aktivizuar alarmin edhe në komuna e Leposaviqit, Zubin, Potokut dhe Zveҫanit e që në bazë të praktikave të mëparshme fton qytetarët të mblidhen tek barrikada.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco