Me traktor, e vetmja mënyrë për të lëvizur në këtë fshat të Rahovecit pas vërshimeve

Me traktor, e vetmja mënyrë për të lëvizur në këtë fshat të Rahovecit pas vërshimeve

11:02, 17/09/2022

Edhe rrugët e fshatit Fortesë të Rahovecit janë mbuluar plotësisht nga uji.

Në një video të publikuar në rrjete sociale shihet një qytetar i cili ka mundur të qarkullojë vetëm më traktorin e tij, derisa shihet që lartësia e ujit ia mbulon plotësisht gomat.

Moti i ligë dhe vërshimet e kanë kapluar gjithë vendin. Gjendje e rënduar raportohet të jetë në Gjakovë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco