'Fytyrat e burrave me mjekrra dhe gratë me shamia, nuk i kanë dhënë diçka këtij kombi'

'Fytyrat e burrave me mjekrra dhe gratë me shamia, nuk i kanë dhënë diçka këtij kombi'

18:09, 13/08/2022

Kreu i KDI-së, Ismet Kryeziu ka shkruar në lidhje me reagimet e shumta që u bënë në rrjet për lejimin e bartjes së shamisë në shkolla.

Përmes një shkrimi në Facebook, Kryeziu shkruan se “burrat me mjekrra dhe gratë e mbuluara me shami, nuk i kanë sjell asgjë kombit”.

Kryeziu thotë se këto janë kanë bërë jetën më të rëndë, teksa cek se lirinë nga vetvetja ia kanë vështirësuar.

“Nuk mund të angazhohesh për liri e të drejta, duke krijuar norma të nënshtrimit dhe abuzimit me të drejtat” – thuhet ndër të tjera në reagimin e tij.

Postimi i plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco