Ndërron jetë babai i Hysni Gucatit Foto ilustrim: Hysni Gucati në Gjykatën Speciale të Kosovës në Hagë, 7 tetor 2021

Ndërron jetë babai i Hysni Gucatit

13:52, 27/05/2022

Ka ndërruar jetë babai i Hysni Gucatit, z. Avdullah Gucati. Këtë e ka bërë të ditur djali i kreut të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Musli Gucati.

“Të dashur familjarë, miq dhe shokë sot Gjyshi Avdullah Hasan Gucati ndërroi jetë. Për kohën dhe vendin e varrimit ju njoftojmë”, ka shkruar Musli Gucati.

Kujtojmë se para disa ditësh Hysni Gucati ishte për vizitë tek babai i tij në Kosovë që atë kohë ishte i sëmurë rëndë.

Menjëherë pas disa ditësh, Hysni Gucati u dënua me katër vite e gjysmë burg nga Gjykata Speciale. 

Image

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco