Kosovë/ Ja sa raste të reja me Covid-19 u raportuan në 24 orë

Kosovë/ Ja sa raste të reja me Covid-19 u raportuan në 24 orë

15:29, 20/05/2022

14 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Raste të vdekjes s’janë regjistruar, derisa janë shëruar 31 pacientë.

Numri i rasteve aktive është 239

Ministria e Shëndetësisë 

20 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 139 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.318 doza të vaksinës.

Deri më sot 822.779 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.518 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 600 testime, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.918.

Në total numri i rasteve aktive është 230.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco