Krerët e shtetit vizitojnë Kodrën e Bebushit, vendi ku 23 vjet më parë ndodhi Masakra e Reçakut

Krerët e shtetit vizitojnë Kodrën e Bebushit, vendi ku 23 vjet më parë ndodhi Masakra e Reçakut

11:23, 15/01/2022

Tre udhëheqësit e shtetit të Kosovës, Vjosa Osmani, Albin Kurti e Glauk Konjufca kanë qëndruar në Kodrën e Bebushit, vendi ku u krye masakra e Reçakut nga forcat ushtarake dhe policore serbe më 15 janar 1999.

Presidentja Osmani ka publikuar një fotografi nga vendi ku ndodhi masakra, shkruan Gazeta Express.

 “Sot në vendin e ngjarjes, te Kodra e Bebushit, aty ku ndodhi masakra e Reçakut, dëgjuam rrëfimet e tmerrit të të mbijetuarve të masakrës. Lavdi e përjetshme të gjithë të rënëve për lirinë e Kosovës”, ka shkruar ajo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco