FOTO/ Kroacia u jep nënshtetësinë dy kosovarëve që luftuan për çlirimin e saj

FOTO/ Kroacia u jep nënshtetësinë dy kosovarëve që luftuan për çlirimin e saj

13:38, 14/01/2022

Arif Krasniqi dhe Shemsedin Morina kanë marrë shtetësinë kroate, si shenjë respekti për kontributin e tyre si ushtarë në luftën e fundit në Kroaci.

Kjo gjë u realizua sot në Ambasadën e Kroacisë në Kosovë, njofton Klan Kosova.

Në këtë ngjarje mori pejsë edhe ambasadorja e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barisic.

ImageImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco