Vrau djalin e tij në janar/ Ja sa vite burg do të vuajë Skender Krasniqi

Vrau djalin e tij në janar/ Ja sa vite burg do të vuajë Skender Krasniqi

12:45, 07/12/2021

Gjykata Themelore e Prishtinës ka shpallur fajtor Skender Krasniqin, për vrasjen e djalit të tij, Albert Krasniqit.

NĂ« njoftimin e GjykatĂ«s bĂ«het e ditur se Skender Krasniqi Ă«shtĂ« shpallur fajtor pĂ«r veprĂ«n penale “Vrasje nga pakujdesia”, dhe dĂ«nohet me 3 vite e pesĂ« muaj burgim.

 “Gjykata Themelore nĂ« PrishtinĂ« – Departamenti i PĂ«rgjithshĂ«m Penal ka shpallur aktgjykimin kundĂ«r tĂ« akuzuarit S.K pĂ«r veprĂ«n penale Vrasja nga pakujdesia nga neni 175 tĂ« Kodit Penal tĂ« RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s. I akuzuari S.K Ă«shtĂ« shpallur fajtor dhe Ă«shtĂ« dĂ«nuar me burgim nĂ« kohĂ«zgjatje prej tre (3) vite e pesĂ« (5) muaj, i cili dĂ«nim do tĂ« ekzekutohet nĂ« afat prej 15 ditĂ«sh nga plotfuqishmĂ«ria e kĂ«tij aktgjykimi. Koha e kaluar nĂ«n masĂ«n e paraburgimit pĂ«r tĂ« pandehurin do tĂ« llogaritet nĂ« dĂ«nimin e shqiptuar me burgim prej datĂ«s 27.01.2021”, thuhet nĂ« njoftim.

Rasti kishte ndodhur më 27 janar të këtij viti, rreth orës 17:00.

Pas vrasjes së djalit, Skender Krasniqi e kishte telefonuar vetë Policinë e Kosovës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco