Kosovë/ 4 raste të reja dhe asnjë viktimë nga Covid-19

Kosovë/ 4 raste të reja dhe asnjë viktimë nga Covid-19

16:23, 04/12/2021

Kosova vijon të shënojë një situatë shumë pozitive sa i takon infektimeve nga Covid 19.

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shënuar vetëm 4 raste të reja në 1536 testime të kryera dhe nuk është regjistruar asnjë viktimë.

Sa i përket vaksinimit, në mbarë vendin numri i qytetarëve të imunizuar është mbi 1.6 milion. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco