Përgatituni mirë: Të martën temperaturat shkojnë në minus 10 gradë

Përgatituni mirë: Të martën temperaturat shkojnë në minus 10 gradë

12:22, 04/12/2021

Ditën e martë të javës së ardhshme në Kosovë, temperaturat do të shkojnë deri në -10 gradë Celsius.

Sipas ‘AccuWeather’, uebfaqja që merret me parashikimin e motit, ka bërë të ditur se në Kosovë, nesër dhe gjatë javës së ardhshme mund të ketë reshje bore.

Sot në vend sipas kësaj uebfaqe, do të ketë mot me vranësira ku temperaturat maksimale do të jetë 5 gradë, ndërsa minimalja -1.

Të dielën në Kosovë pritet të ketë reshje bore, temperaturat maksimale do të jenë 8 gradë, ndërsa minimalet 4 gradë.

Të hënën do të jetë më ftohët dhe pritet vetëm reshje shiu. Temperaturat do të sillen nga 8 deri 0 gradë.

Ndërsa të martën përveç borës që do të bie, temperaturat do të jenë nga -10 gradë Celsius, deri në 1 gradë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco