Kosovë/ Asnjë humbje jete dhe 13 raste të reja me Covid në 24 orë

Kosovë/ Asnjë humbje jete dhe 13 raste të reja me Covid në 24 orë

15:13, 03/12/2021

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 13 raste të reja me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook.

Raste të vdekjes s’janë regjistruar. Janë shëruar nëntë pacientë, derisa numri i rasteve aktive është 324.

“Nga 1.162 testime, 13 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 9 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.820. Në total numri i rasteve aktive është 324”, thuhet në njoftim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco