Kosovë/ 1 i vdekur dhe 3 raste pozitive nga Covid -19 në 24 orë

Kosovë/ 1 i vdekur dhe 3 raste pozitive nga Covid -19 në 24 orë

15:33, 25/10/2021

Minsitria e Shëndetësisë njofton për 1 vdekje nga covid-19 dhe 3 raste me koronavirus gjatë 24-orëve të fundit.

Siç njofton MSH, nga 1.298 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe një person ka vdekur.

 “Sot janë shëruar 20 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.225. Në total numri i rasteve aktive është 438”, njofton tutje MSH.

Njoftimi:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë

Publike të Kosovës, informon:

Nga 1.298 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 20 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.225.

Në total numri i rasteve aktive është 438.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco