Ky është kandidati më i votuar nga diaspora në Kosovë

Ky është kandidati më i votuar nga diaspora në Kosovë

21:23, 24/10/2021

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të diasporës për Zgjedhjet Lokale 2021.

Sipas rezultateve që ka publikuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve del se, kandidati për kryetar komune më i votuar është Ardian Shala i LDK-së.

Shala ishte në garë për Komunën e Suharekës, ku vetëm nga diaspora mori 7.

Kujtojmë që Suharekën e fitoi pa balotazh kandidati i AAK-së për kryetar të Suharekës, Bali Muharremaj.

Nga diaspora Muharremaj grumbulloi 307 vota.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco