Vetëm 8%, pjesëmarrja në zgjedhje në Kosovë deri në orën 11:00 - HARTA

Vetëm 8%, pjesëmarrja në zgjedhje në Kosovë deri në orën 11:00 - HARTA

13:54, 17/10/2021

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë, Kreshnik Radoniqi, tha se deri në orën 11:00, dalja në votime ishte 8,2 %.

Sot në Republikën e Kosovës mbahen Zgjedhjet Lokale në Republikën e Kosovës, për Kuvende Komunale dhe për Kryetarë të Komunave në 38 Komunat e Kosovës.
Sipas listës përfundimtare të certifikuar nga KQZ, numri i qytetarëve me të drejtë vote është: 1 milion e 885 mijë e 448 votues, të cilët votojnë në 883 qendra të votimit me gjithsej 2,477 vendvotime.
ImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco