Vjosa Osmani dhe Donika Gërvalla nisen drejt Nju Jorkut

Vjosa Osmani dhe Donika Gërvalla nisen drejt Nju Jorkut

12:01, 18/09/2021

Vizitat zyrtare të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, do të vazhdojnë edhe për disa ditë.

Presidenca bëri të ditur ditë më parë se pas vizita në Gjermani i lë vend vizitës në Osmanit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Java e Presidentes Osmani nisi me pritjen e delegacionit nga Emiratet e Bashkuara Arabe, duke vazhduar me vizitën zyrtare në Gjermani dhe në fundjavë ajo do të udhëtojë drejt New York”, tha ditë më parë Blerim Vela, Shef i Kabinetit të Osmanit.

Burime brenda Presidencës kanë bërë të ditur se bashkë me Osmanin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë ditës së sotme do të udhëtojë edhe ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco