Rrëzohet skena e koncertit, plagosen dy fëmijë në Podujevë

Rrëzohet skena e koncertit, plagosen dy fëmijë në Podujevë

14:25, 05/08/2021

"Në sheshin “Katër Dëshmorët” pas erërave të forta të ditës së sotme, është rrëzuar pjesa ballore e skenës së ngritur për shënimin e aktiviteteve për “Javën e Diasporës”.

Për pasojë janë lënduar dy fëmijë, për të cilët mënjëherë nga ekipi e QKMF-së është dhënë ndihma e nevojshme," tha kryetari i komunës Shpejtim Bulliqi.

Fëmijët gjatë marrjes së shërbimit mjekësor i kanë vizituar, Drejtori i Shëndetësisë, Driton Veliu dhe Drejtoresha e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Elhame Kutllovci, të cilët nga ekipet mjeksore janë njoftuar se gjendja shëndetësore e fëmijëve është e mirë. Fëmijëve të lënduar iu uroj shërim të shpejtë!" përfundoi Bulliqi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco