Presidentja e Kosovës dekreton ligjin për rishikimin e Buxhetit

Presidentja e Kosovës dekreton ligjin për rishikimin e Buxhetit

12:56, 05/08/2021

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka dekretuar Ligjin për rishikimin e Buxhetit.

Duke u bazuar në kompetencat kushtetuese, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka dekretuar shpalljen e Ligjit Nr. 08/L-016 për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit Nr. 07/L-041 mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2021.

Ky ligj qe miratuar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, më 28.07.2021 dhe i pranuar nga Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës, më 04.08.2021.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco