Kosovë/ 1 viktimë dhe 110 raste të reja me COVID-19 në 24 orë

Kosovë/ 1 viktimë dhe 110 raste të reja me COVID-19 në 24 orë

14:48, 03/08/2021

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19.

 Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 110 raste të reja të infektuara me COVID-19.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar dy persona nga koronavirusi.

Deri tani në Kosovë 108 mijë e 623 persona janë regjistruar si të infektuar me COVID-19.

2 mijë e 267 persona kanë vdekur si pasojë e këtij virusi.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco