Sot në Kosovë, 111 pacientë të shtruar me Covid

Sot në Kosovë, 111 pacientë të shtruar me Covid

10:21, 03/08/2021

Shërbimi Spitalor i Kosovës njoftoi sot se më 3 gusht 2021 gjenden 111 pacientë të shtruar në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme të Kosovës: 59 të konfirmuar me Covid-19 pozitivë; 72 janë me oksigjeno-terapi dhe 2 në gjendje të rënduar shëndetësore.

Në QKUK, nga 78 pacientë të shtruarrë, 36 prej tyre janë me Covid, 56 me oksigjeno-terapi.

Tek Klinika Infektive janë 40 pacientë, te Klinika e Pulmologjisë, 38 pacientë.

Në spitalet e përgjithshme, 33 pacientë, 23 prej tyre Covid-19 pozitivë, 16 me oksigjeno-terapi.

Spitali i Prizrenit, 4 pacientë
Spitali i Gjakovës, 8 pacientë
Spitali i Pejës, 12 pacientë
Spitali i Gjilanit, 8 pacientë
Spitali i Mitrovicës, 1 pacient
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco