Iku nga burgu i Lipjanit, policia e arreston në Spitalin e Pejës

Iku nga burgu i Lipjanit, policia e arreston në Spitalin e Pejës

17:59, 23/06/2021

Policia e Kosovës – Stacioni Policor nё Pejë, përmes rrugëve operative ka siguruar informacion se personi i cili me datë 28.10.2020, është arratisur nga Qendra Korrektuese Lipjan, ndodhet në Spitalin Rajonal në Pejë.

Njësitet relevante të Stacionit Policor në Pejë, menjëherë kanë shkuar në lokacionin e lartprmendur dhe kanë arrestuar të dyshuarin: A.K. lindur me 2003.

“Personi i dyshuar i cili kishte qenë ne vuajtje të masës edukative ne Qendrën korrektuese ne Lipjan për veprën penale “ Lëndim i rëndë trupor”, i njëjti iu është dorëzuar zyrtarëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës, për veprime te mëtutjeshme”, njofton policia.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco